Наукова робота на кафедрі тактики

Зображення
Вміст

Наукові дослідження та наукові праці, що відпрацьовуються на кафедрі тактики, спрямовані на вирішення наступних завдань: вдосконалення навчального процесу, підвищення ефективності роботи командирів і штабів, частин та підрозділів під час підготовки та ведення бойових дій, вирішення окремих завдань, пов'язаних з проблемами будівництва Збройних Сил України. 

Напрями досліджень які проводяться кафедрою: 
- розвиток форм і способів ведення бойових дій в сучасних умовах;
- особливості воєнного мистецтва у війнах і збройних конфліктах другої половини ХХ – початку ХХІ століття; 
- загальні тенденції застосування сил і засобів в АТО (ООС);
- розвиток засобів зв’язку та телекомунікаційних систем військового призначення. 

На кафедрі тактики завжди дотримується принцип єдності навчального та наукового компонентів навчання та виховання військових спеціалістів. 

З цією метою до викладання навчальних дисциплін залучено науково-педагогічних працівників вищої категорії, а саме: 

Доктор наук: 
- професор кафедри доктор технічних наук, професор полковник О. Лаврут. 

Кандидати наук:
- старший викладач кафедри доктор філософії підполковник В. Беспека; 
- викладач кафедри кандидат економічних наук старший лейтенант М. Тарнавський; 
- професор кафедри кандидат військових наук, доцент працівник ЗС України В. Похнатюк;
- доцент кафедри кандидат технічних наук, доцент працівник ЗС України С. Давіденко; 
- викладач кафедри кандидат економічних наук працівник ЗС України І. Романів;
- інструктор кафедри кандидат політичних наук працівник ЗС України П. Гетьманчук;
- викладач кафедри кандидат історичних наук працівник ЗС України Е. Казан;
- старший викладач кафедри кандидат військових наук працівник ЗС України В. Ковч; 
- викладач кафедри кандидат історичних наук працівник ЗС України С. Лібрук-Ліпкевич. 

Воєнно-наукова робота курсантів є окремим видом наукової і науково-технічної діяльності, що проводиться у вищих військових навчальних закладах під керівництвом наукових та науково-педагогічних працівників.

  

Метою наукової роботи курсантів на кафедрі тактики є поступове підвищення методологічної підготовки, гармонійний розвиток наукового мислення, набуття практичних навичок дослідницької справи, творчого підходу до вирішення завдань застосування та експлуатації озброєння і військової техніки, вивчення основ організації і проведення науково-теоретичних досліджень. 

Воєнно-наукова робота курсантів на кафедрі організовується та координується у відповідності до наступних регламентуючих документів: 

- Закону України № 1556-VII “Про вищу освіту” в редакції від 16.07.2021 року;
- Наказу Міністерства оборони України “Про затвердження Положення про особливості організації освітньої діяльності у вищих військових навчальних закладах Міністерства оборони України та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти” від 9.01.2020 р. № 4; 
- Наказу Міністерства оборони України “Про затвердження Положення про організацію наукової і науково-технічної діяльності у Збройних Силах України” від 27.07.2016 р. № 385; 
- Положення про наукову роботу курсантів (слухачів) Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного; 
- Наказу начальника Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного “Про організацію роботи воєнно-наукових товариств курсантів Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного”. 

Головними напрямками дослідницької діяльності курсантів воєнно-наукового гуртку кафедри тактики є: 

- поглиблене вивчення дисциплін, що вивчаються на кафедрі; 
- опанування сучасною методикою та навичками проведення самостійних наукових досліджень і розробки воєнно-наукової тематики з широким використанням математичного моделювання; необхідність постійного оновлення і вдосконалення своїх знань; 
- розширення теоретичного кругозору і наукової ерудиції майбутнього офіцера; 
- вивчення передового військового досвіду Збройних Сил України та збройних сил провідних країн світу; 
- виявлення з числа обдарованих, здібних курсантів (слухачів), які успішно виконали навчальний план і програму, резерву для підготовки наукових і науково-педагогічних кадрів. 

Протягом навчального року в ході засідань воєнно-наукового гуртку кафедри з курсантами-гуртківцями проводяться наступні заняття: 

- лекція на тему "Напрями і основні форми наукової роботи курсантів (слухачів)"; 
- практичні заняття у бібліотеці Національної Академії на теми:
           "Робота з систематичним та алфавітним каталогом бібліотеки Академії";
           "Робота з генеральним каталогом бібліотеки Академії". 


В ході вищезазначених занять курсанти під керівництвом бібліотекарів відвідують бібліотечні приміщення, ознайомлюються із порядком роботи з різними видами каталогів. Після чого вже під керівництвом керівника гуртку особисто здійснюють пошук необхідної їм літератури для написання наукової роботи; - практичне заняття за темою "Порядок збору наукової інформації з всесвітньої комп'ютерної мережі Інтернет". 

В ході даного заняття курсантам було роз’яснено особливості та тонкощі отримання та запису інформації з мережі Інтернет; - групові заняття за темами: "Вимоги до оформлення бібліографічного опису у списку літератури: книги"; "Вимоги до оформлення бібліографічного опису у списку літератури: періодичні видання та електронні ресурси"; "Варіанти оформлення списку використаної літератури та посилань відповідно до нього"; "Особливості написання "Вступу" та "Висновків" до наукової роботи. Визначення їх взаємозв’язку"; "Основні розділи наукової роботи, вимоги до їх наповнення та оформлення". 

При проведенні даних занять керівник гуртку навчає їх оформленню списку літератури не лише шляхом теоретичного доведення матеріалу, але, перш за все, практичному перенесенню характеристик видань у перелік літератури. Курсантам розтлумачується порядок оформлення та розміщення матеріалу наукової роботи у логічній послідовності із додержанням основних вимог до даного виду наукового продукту.

Головними результатами наукової роботи курсантів є: - участь курсантів у всеукраїнських і міжнародних конкурсах, наукових заходах; - підвищення якості відпрацювання курсантами наукових робіт (рефератів), наукових статей тощо; - впровадження результатів наукової роботи курсантів у навчальний процес кафедр.