Наукова робота
Сьогодні наукові та навчальні підрозділи Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного функціонують у відповідності до пріоритетів державної політики щодо інтеграції військової освіти і науки чим забезпечується фундаменталізація освіти, створення єдиної системи, яка однаково зацікавлена в якісних результатах як наукової, так і освітньої діяльності – основним з яких є підготовка висококваліфікованих військових фахівців.
На замовлення та відповідно до розпоряджень керівників органів військового управління, а також доручень керівництва навчального закладу колективи наукових і науково-педагогічних працівників виконують науково-дослідні роботи та оперативні завдання, результати яких використовуються для розв’язання актуальних питань воєнної науки, розвитку та удосконалення спроможностей військових частин і підрозділів Збройних Сил України, розробки нормативно-правових актів, науково-технічної документації та документів (статутів, настанов, положень, методик, інструкцій), застосовуються для обґрунтування розробки нових (модернізації існуючих) зразків озброєння та військової техніки, впроваджуються у підготовку військових фахівців в системі військової освіти.
Наукові і науково-педагогічні працівники академії постійно залучаються до супроводження випробувань та експериментальних досліджень перспективних зразків та комплексів озброєння та військової техніки щодо визначення рівня відповідності бойових та інших характеристик створених зразків визначеним оперативно-тактичним та загальним вимогам до них.
Для колективного обговорення проблемних питань, обміну досвідом та вироблення пропозицій щодо удосконалення змісту підготовки військових фахівців щорічно організовується близько 40 наукових конференцій та семінарів міжнародного, всеукраїнського та академічного рівнів, основними з яких є Міжнародна науково-технічна конференція “Перспективи розвитку озброєння і військової техніки Сухопутних військ” та Всеукраїнська науково-практична конференція “Застосування Сухопутних військ Збройних Сил України у конфліктах сучасності”.
Редакційно-видавнича діяльність навчального закладу спрямована на узагальнення, систематизацію та розповсюдження отриманих наукових і науково-технічних результатів, впровадження досвіду підготовки та застосування військ (сил) Збройних Сил України, удосконалення якості підготовки військових фахівців, доповнення і розширення змісту навчальної літератури. Щороку в академії колективами кафедр та наукових підрозділів розробляється та виходить друком більше 50 наукових і навчальних видань.
Підготовка наукових та науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації в академії здійснюється у докторантурі за спеціальностями “Озброєння та військова техніка” та “Історія та археологія”, а також в ад'юнктурі за спеціальностями “Озброєння та військова техніка“, “Історія та археологія”, “Освітні науки” та “Інформаційні системи і технології”, а також шляхом здобуття ступеня доктора філософії поза ад’юнктурою та аспірантурою.
Наукова робота курсантів є складовою частиною наукової роботи, яка тісно пов’язана з освітнім процесом та здійснюється з метою поглиблення знань з навчальних дисциплін, отримання навичок дослідної та аналітичної діяльності. До складу наукових товариств входять курсанти, які проводять власні наукові дослідження, беруть участь у конкурсах наукових робіт, раціоналізаторській роботі підрозділів, конференціях, семінарах та інших наукових заходах.
З метою удосконалення існуючої та створення нової навчально-матеріальної бази, поліпшення технологій ремонту та збереження матеріальної частини озброєння та військової техніки, а також впровадження в освітній процес нових технічних рішень наукові і науково-педагогічні працівники залучаються до патентно-ліцензійної, винахідницької та раціоналізаторської роботи. На розгляд комісії з патентно-ліцензійної, винахідницької та раціоналізаторської роботи кожного року подається більше 60-ти заяв про раціоналізаторські пропозиції, більшість з яких визнаються раціоналізаторськими та впроваджуються в освітній процес і повсякденну діяльність навчального закладу.
Винахідники та раціоналізатори академії беруть активну участь у створенні технологічних та технічних рішень, які відповідають умовам патентоздатності, є новими і корисними. Результати такої діяльності у вигляді заявок на державну реєстрацію винаходів та корисних моделей щороку подаються до державної організації “Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій”.
Результатом успішної інтеграції освіти і науки навчального закладу є численні перемоги Національної академії сухопутних військ у щорічних Міжнародних виставках “Інноватика в сучасній освіті” та “Сучасні заклади освіти”.