
Навчальна робота є основою діяльності кафедри і спрямована на підготовку висококваліфікованих офіцерських кадрів для частин родів військ і служб Сухопутних військ Збройних Сил України, інших видів Збройних Сил України та військових формувань, а також надання базової вищої освіти військовослужбовцям військової служби за контрактом за спеціальністю 274 “Автомобільний транспорт”.
![]() |
![]() |
На кафедрі викладаються дисципліни циклу професійної та практичної підготовки:
для курсантів денної форми навчання:
“Будова та експлуатація базових машин автомобільної техніки” – для фахівців наземної артилерії та ракетних військ,
“Будова базових машин” – для фахівців артилерійської розвідки,
“Будова базових машин автомобільної техніки” – для фахівців інженерних військ,
“Будова та експлуатація базових машин (технічних засобів пропаганди)” – для військових культурологів,
“Автомобільна техніка (в т.ч. Автомобільна підготовка)” – для всіх спеціальностей;
для курсантів та курсанток заочної форми навчання:
“Вступ до фаху”, “Автомобілі”, “Автомобільні двигуни”,
“Технічна експлуатація автомобілів”,
“Електронне та електричне обладнання автомобілів”,
“Основи технічної діагностики автомобілів”,
“Основи технології виробництва та ремонту автомобілів”,
“Математичне моделювання технологічних процесів підприємств автомобільного транспорту”,
“Мехатроніка автомобілів”,
“Використання експлуатаційних матеріалів та економія паливо-енергетичних ресурсів”,
“Організація автомобільних перевезень”,
“Сервісне обслуговування автомобілів”,
“Логістика автомобільного транспорту”,
“Засоби технічного діагностування”,
“Основи перевезень на автомобільному транспорті”.
![]() |
![]() |
Військово-технічні навчальні дисципліни викладаються досвідченими науково-педагогічними працівниками, серед яких 1 доктор технічних наук, 3 кандидати технічних наук, 2 доценти, 1 старший науковий співробітник. В ході занять викладачі використовують розрізні деталі, вузли та агрегати зразків автомобільної техніки, діючі моделі, макети та схеми. Фахова підготовка особового складу кафедри у повному обсязі забезпечує формування необхідних компетенцій майбутніх офіцерів, які у своїй службовій діяльності використовуватимуть за призначенням базові машини автомобільної техніки.
На кафедрі постійно ведеться робота щодо впровадження інноваційних технологій навчання: широко використовуються можливості комп’ютерних систем, навчальних та тестових програм, електронних підручників (посібників), локальної мережі Академії, мережі інтернет тощо. У 2019 році започатковано пілотний проект щодо переходу окремих груп курсантів та курсанток заочної форми навчання на підготовку за змішаною формою навчання.
З метою покращення рівня засвоєння курсантами (студентами) навчального матеріалу, викладачами кафедри щоденно проводяться групові та індивідуальні консультації. Це дозволяє тим, хто навчається, своєчасно отримувати від викладача кваліфіковані відповіді на конкретні запитання, або пояснення певних теоретичних положень чи аспектів їх практичного застосування.
![]() |
![]() |
Для проведення занять та самостійної підготовки широко застосовується наявна навчально-матеріальна база кафедри, основними елементами якої є близько 30 зразків автомобільної техніки різноманітного призначення, навчально-лабораторна база (лабораторне обладнання, вимірювальна та обчислювальна техніка, технічні засоби навчання і контролю, наочне приладдя), спеціалізовані класи та інші навчальні й допоміжні приміщення, польова навчальна база навчального центру, підручники та навчальні посібники, навчальні фільми, наукова та довідкова література, інші нормативні документи й навчально-методичні матеріали.
![]() |
![]() |