Головні зусилля з питань морально-психологічного забезпечення на факультеті зосереджені на:
- наданні навчально-виховному процесу, патріотичної спрямованості, формування у курсантів високої мотивації і стійкого прагнення до засвоєння військової професії та практичного виконання отриманих знань і навичок у військах;
- забезпечення цілеспрямованого впливу на свідомість, переконання, поведінку особового складу на основі європейських цінностей, підтримання належного морально-психологічного стану, вірності Військовій присязі та військовому обов’язку, створення соціально-гуманітарних умов для ефективного виконання завдань за призначенням;
- підготовці офіцерів, спроможних організувати та мобілізувати підлеглий особовий склад на успішне виконання завдань за призначенням, впевнено діяти у складній обстановці, створювати та підтримувати у військових колективах атмосферу суспільно значущих морально-етичних відносин;
- впровадженні у процес підготовки військових фахівців досвіду антитерористичної операції, бойових дій та міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки, передових методик підготовки збройних сил держав-членів НАТО;
- організацію та проведення виховних, профілактичних і упереджувальних заходів щодо недопущення правопорушень, підтримання високого рівня організованості, дисципліни та правопорядку, забезпечення безпеки військової служби;
- вдосконаленні професійної та педагогічної майстерності науково-педагогічних працівників, керівного складу підрозділів.
З цією метою постійно організовуються та проводяться заходи, які покликані закарбувати у свідомості курсантів їхню приналежність до великого українського народу. Окрім того, на факультеті налагоджена чітка система формування у майбутніх офіцерів естетичних та високоморальних якостей.
Одним із головних напрямків є військово-патріотичне виховання особового складу через пропаганду та висвітлення героїчних вчинків офіцерів - випускників факультету та Національної академії загалом. Сприяють патріотичному вихованню курсантів зустрічі з військовослужбовцями та науково-педагогічними працівниками – учасниками АТО.
В інформаційно-пропагандистському забезпеченні основна увага приділяється оперативному висвітленню воєнно-політичної обстановки в Державі, рішень керівництва держави та збройних Сил України з питань протидії сучасним викликам та загрозам через щоденне проведення науково-педагогічними працівниками командирського інформування.
Особлива увага керівництва факультету спрямована на формування у курсантів високої культури і моральних якостей, почуття патріотизму, вірності традиціям Українського народу та його війська. Значною мірою цьому сприяє належна організація заходів культурно-виховної і духовно-просвітницької роботи.
Курсанти факультету є активними учасниками гуртків художньої самодіяльності, таких як курсантський хор, команди КВК, танцювальний гурток, клуб “Що? Де? Коли?” тощо.
Колективи курсантських підрозділів беруть активну участь в оглядах-конкурсах художньої самодіяльності Академії. У години дозвілля курсанти факультету мають можливість підвищувати рівень своєї фізичної підготовки, займаючись у спортивних секціях, та в складі збірних команд, захищаючи честь підрозділу та Академії на різноманітних змаганнях, спартакіадах, турнірах.
Налагоджена активна співпраця з громадськими та ветеранськими організаціями. Представники цих організацій є постійними гостями на культурно-виховних заходах у курсантських підрозділах.
Активною є участь курсантів факультету в роботі щодо популяризації військової служби, патріотичного виховання цивільної молоді.
Сприяють культурному розвитку особового складу вівдвідування театрів, музеїв, пам’ятників архітектури, парків і скверів м. Львова.
Важлива робота проводиться і щодо розвитку у курсантів, майбутнії офіцерів, духовності. Спільно із семінаристами основних християнських конфесій проводиться цикл душпастирських бесід “Армія і духовність”. Курсанти мають можливість відвідувати «Релігієзнавчий гурток», брати участь у військових паломництвах як в межах України так і за кордоном, зокрема м. Люрд Франція.
Візитною карткою факультету бойового застосування військ та Академії загалом є рота почесної варти, яка нараховує близько 70-ти курсантів.
![]() |
![]() |
Особовий склад роти почесної варти бере активну участь у заходах з нагоди відзначення державних, військових та професійних свят, історичних подій, урочистих зустрічей представників керівництва Держави та її Збройних Сил, а також інших заходах, які відбуваються в Академії, в масштабі гарнізону та Західного регіону України в цілому.
Таким чином, науково-педагогічні працівники кафедр факультету поєднуючи досвід, практичні навички та новітні методологічні підходи у викладенні матеріалу дисциплін, використовуючи багату навчально-матеріальну, забезпечують спроможність підготовки висококомпетентних військових фахівців для Збройних Сил України.
![]() |
![]() |