Міжнародне військове співробітництво

Зображення
Вміст

У 2019-2020 роках особовий склад Національної академії сухопутних військ та її підпорядкованих підрозділів активно брав участь у заходах міжнародного військового співробітництва. 

Серед основних заходів міжнародного військового співробітництва в Національній академії варто зазначити: 
- участь Президента України у відкритті українсько-американського командно-штабного навчання “Репід Трайдент-2020”; 
- візит президента Парламентської Асамблеї НАТО; 
- виїзне засідання начальників Генеральних штабі ЗС України та ЗС Республіки Польща. 

У 2019-2020 роках Національну академію сухопутних військ відвідали представники Сенату та Конгресу США, Міністр закордонних справ Канади, Міністр оборони Королівства Данія, Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні, командувач Сухопутних військ ЗС США, командувач Сухопутних військ ЗС Канади, командувач Сухопутних військ ЗС США в Європі, командувач 7-го Командування з підготовки ЗС США в Європі, командувач Об’єднаних операцій ЗС Канади, начальник Відділу оборонного співробітництва Посольства США в Україні, аташе з питань оборони при посольстві Королівства Данія в Україні, аташе з питань оборони при Посольстві Республіки Корея в Україні, начальник Коледжу Військово-Повітряних Сил ЗС США, радник НАТО з питань розвитку професійного сержантського корпусу при Міністерстві оборони України та радник з питань професійної військової підготовки при Представництві НАТО в Україні.

 

Співпраця Національної академії сухопутних військ з вищими навчальними закладами іноземних держав

У 2019 році начальник Національної академії сухопутних військ у складі делегації Міністерства оборони України відвідав військові навчальні заклади ЗС Королівства Данії, а саме: Королівський оборонний коледж та Королівську військову академію, а також Гвардійський гусарський полк та Центр бойової підготовки ЗС Королівства Данії. 

Поряд з цим, офіцери та курсанти Національної академії мали змогу брати участь у Міжнародних тижнях, які проводилися в Грузії (Національна академія оборони, м. Горі), Литовській Республіці (Військова академія ЗС Литовської Республіки імені Йонаса Земайтіса), Німеччині (Вища офіцерська школа сухопутних військ, м. Дрезден). 

Також представники Національної академії сухопутних військ щорічно беруть участь у церемонії випуску молодих офіцерів Військової академії сухопутних військ імені генерала Тадеуша Костюшки (м. Вроцлав, Республіка Польща). 

Окрім того, з метою розвитку двостороннього співробітництва та в рамках обміну досвідом Національну академію щороку відвідують представники вищих військових навчальних закладів іноземних держав. Зокрема, у 2020 році Національну академію відвідали курсанти Військової академії США Вест-Пойнт. Також традиційно щороку Національну академію відвідують науково-педагогічні працівники вищих військових навчальних закладів Французької Республіки з метою проведення занять з французької мови для курсантів вишу. 

Участь представників Національної академії сухопутних військ у заходах
в рамках Програми вдосконалення та розвитку військової освіти НАТО (DEEP)
 та заходах під керівництвом іноземних інструкторів

Науково-педагогічні працівники Національної академії сухопутних військ продовжують брати активну участь у заходах (семінарах, симпозіумах під керівництвом експертів НАТО), передбачених Програмою НАТО з удосконалення військової освіти (DEEP). 

Спільно з іноземними військовими радниками при Національній академії сухопутних військ (від ЗС Канади, Королівства Данії та Німеччини) та експертами DEEP триває робота над удосконаленням змісту навчальних програм для курсантів та слухачів Національної академії сухопутних військ. 

Спільними зусиллями було вдосконалено навчальні програми “Курсу лідерства”, який ось уже другий рік проводиться на базі Національної академії сухопутних військ. З метою запровадження зазначеного пілотного проекту у інших військових навчальних закладах та для узагальнено набутого досвіду на базі Національної академії, було проведено конференцію з питань планування професійної військової підготовки офіцерів тактичного рівня за участю іноземних представників та експертів DEEP. 

Також було організовано та проведено пілотний проект “Курс підготовки капітанів” (у Національній академії сухопутних військ), розробкою програм якого займалися представники Командування СВ ЗС України, особовий склад Національної академії, експерти програми DEEP та іноземні радники. 

Заходи, які проводяться на базі Національної академії сухопутних військ 
за участю іноземних організацій та представників: 

- семінар з питань розвитку наукової діяльності відповідно до стандартів НАТО; 

- 27-ма Міжнародна військово-медична конференція; 

- курсу загальної артилерійської підготовки для представників Збройних Сил Естонської Республіки; 

- курсу з інженерної підготовки для представників ЗС Естонської Республіки та Фінляндії; 

- курс підготовки інструкторів під керівництвом інструкторів ЗС Великої Британії (операція Орбітал); 

- курс підготовки інструкторів під керівництвом інструкторів Британської групи військових радників; 

- семінар з розбудови доброчесності, цілісності, прозорості та зниження корупційних ризиків в роботі оборонних та безпекових інституцій. 

У 2019 році, після трирічної перерви, на базі Національної академії сухопутних військ знову було проведено Дні НАТО. Делегацію НАТО очолював начальник відділу співробітництва з країнами-партнерами НАТО Головного управління партнерства Стратегічного командування НАТО з операцій, полковник Ігор ТАБУЛОВ ТРУТА.

Проведення міжнародних військових навчань 

На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки традиційно проведено щорічні українсько-американські навчання із залученням військ “Репід Трайдент-2019” та “Репід Трайдент-2020”. Навчання “Репід Трайдент-2019” було наймасштабнішим за всю історію проведення навчання. 

Для підвищення рівня взаємосумісності між підрозділами Збройних Сил України, США, держав-членів та партнерів НАТО на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки продовжує свою діяльність “Об’єднана багатонаціональна тренувальна група – Україна”, до складу якої входять представники ЗС Великої Британії, Канади, Королівства Данія, Королівства Швеція, Литовської Республіки, Республіки Польща та США. Починаючи з 2019, чотири бригади Збройних Сил України будуть щорічно проходити підготовку на базі Навчального центру підготовки підрозділів за участю іноземних інструкторів.

Участь особового складу Національної академії сухопутних військ у міжнародних навчаннях за кордоном: 

регіональне навчання “РЕГЕКС– 2019” (м. Велес, Північна Македонія); 
багатонаціональне навчання “Комбайн Резолв – 12” та “Комбайнд Резолв – 14” (м. Хохенфельс, ФРН); 
багатонаціональне навчання “Сейбер Джанкшин – 2019” (м. Хохенфельс, ФРН); 
навчання “Кленова Арка – 2019” (м. Житомир, Україна).