Коротко про факультет бойового застосування військ

Зображення
Вміст

Сьогодні факультет бойового застосування військ є одним із найбільших колективів Національної академії сухопутних військ. До навчання курсантів залучено більше 100 науково-педагогічних працівників, з них понад 20 науково-педагогічних працівників вищої категорії (докторів та кандидатів наук). Значна частина офіцерів в т.ч. науково-педагогічних працівників факультету брала участь в антитерористичній операції і зараз передають та впроваджують цей досвід в навчальний процес.  

Основним завданням факультету є підготовка офіцерів для механізованих та танкових військ та надання базових знань та умінь майбутнім офіцерам також інших спеціальностей. 

У стінах аудиторій кафедр факультету здійснюється підготовка курсантів усіх спеціальностей та спеціалізацій Національної академії з дисциплін: "Тактика"; "Організація військового зв'язку"; "Історія війн та воєнного мистецтва (у т.ч. історія українського війська)"; "Стрілецька зброя та вогнева підготовка"; "Автомобільна техніка (у т.ч. автомобільна підготовка"; "Водіння бойових машин"; "Бойова система виживання воїнів (у т.ч. військово-медична підготовка)", "Організація військового управління (в т.ч. штабні процедури НАТО)", тощо, а спеціалізації «Управління діями підрозділів механізованих військ» та «Управління діями підрозділів танкових військ» додатково вивчають такі навчальні дисципліни, як: "Управління діями механізованих підрозділів"; "Управління діями танкових підрозділів"; "Вогнева підготовка"; "Озброєння та стрільба", "Будова бронетанкової техніки", "Експлуатація бронетанкової техніки", "Основи ремонту бронетанкової техніки ". Особлива увага колективом факультету приділяється польовому вишколу особового складу. Під час практичних занять, які проходять на польовій базі Національної академії особовий склад набуває практичних навичок з вогневої, тактичної підготовки, водіння бойових машин тощо. Курсанти старших курсів залучаються в ролі керівників занять на навчальних місцях, що дає змогу підвищувати рівень методичної підготовки особового складу їх фахову майстерність.

 Активною є участь курсантів випускних курсів у командно-штабних навчаннях під час яких курсанти отримують практику по процедурам роботи штабів країн-членів НАТО; вивчають топографічні карти НАТО, можливості та порядок використання програми імітаційного моделювання JCATS; набувають досвіду в організації взаємодії на різних етапах у складі батальйонних груп (перебуваючи на посадах відповідно до свого фаху); отримують практику в організації бойових дій з практичним отриманням реальних результатів по прийнятих рішеннях на визначених посадах.